.NET Davranış Güdümlü Test Selenium Test Otomasyon

SpecFlow ile Davranış Güdümlü Geliştirme

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere Selenium WebDriver ile SpecFlow kullanarak davranış güdümlü geliştirme yaklaşımını anlatmaya çalışacağım. Davranış güdümlü geliştirmenin ne olduğunu bir önceki yazımda anlatmaya çalıştım buradan ilgili makaleye ulaşabilirsiniz. SpecFlow Nedir ? Java programlama dili için geliştirilen Cucumber kütüphanesinin […]

.NET Selenium Test Otomasyon

C# Selenium ile Ekran Görüntüsü Alma

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda Selenium ile ekran görüntüsü almayı anlatacağım. C# NUnit ile Selenium Web Driver POM Kullanımı makalesinde kullandığımız kodların üzerine bu yeni özelliği ekliyor olacağım. Hata anında alacağımız ekran görüntülerini kaydetmek için bin / Debug klasörünün altına ScreenShots […]

.NET Selenium Test Otomasyon

C# ile Selenium Web Driver’da Paralel Test

Bu yazımda sizlere Selenium WebDriver’da test senaryolarınızı nasıl paralel koşturacağınızı anlatacağım. Hazırladığınız test methodlarını birbirinden bağımsız şekilde aynı anda koşturarak zamandan ve iş gücünden çok ciddi şekilde kazanç sağlayabilirsiniz.

.NET Selenium Test Otomasyon

C# İle Selenium WebDriver’da POM Kullanımı

Önceki yazımızda Selenium Web Driver’a ilk adımımızı atmıştık bu yazımızda bir adım ileriye gitmeye çalışacağız. Bu sefer tek bir sayfa için değil projemizde yer alan tüm sayfalar için test kodu yazacak çatıyı kuracağız. Bu çatıyı kurarken POM (Page Object Model) tasarım modelini kullanıyor olacağız. Peki nedir bu POM?

.NET Selenium Test Otomasyon

C # ile Selenium WebDriver Başlangıç

Selenium WebDriver birçok programlama dili ile (C#, Java, Python) birden fazla tarayıcı (Chrome, Firefox, Edge, İnternet Explorer vb.) üzerinde çalışmaktadır. Hadi gelin Visual Studio üzerinden yeni bir test projesi oluşturarak başlayalım.